Gå til hovedindhold
TR Kursus

TR-netværksmøde for statens styrelser om statens arbejdsprogram

Mødet henvender sig til tillidsrepræsentanter og -suppleanter i statens styrelser, som ønsker at dele erfaringer og viden om de aktuelle besparelsesprocesser.

Hvem kan deltage?
Kun for tillidsrepræsentanter eller suppleanter
Pris
0 kr.
Sted
Online
Varighed

1 time

8.30-9.30

Om mødet

På mødet får tillidsrepræsentanter og -suppleanter i statens styrelser mulighed for at dele erfaringer om de aktuelle besparelsesprocesser, som følger af statens arbejdsprogram. Vi ser på, hvordan processerne har været håndteret rundt omkring, hvad der har været særligt udfordrende – og hvad der kan læres af hinanden.

Djøf giver desuden en kort status på arbejdet med besparelserne, og vi drøfter interessen for at etablere et mere fast netværk for tillidsvalgte i styrelserne.

Mødet faciliteres af Nikolaj Thorborg Lynggaard-Hjort, Marie Skovgaard Henriksen og Trine Hasselström, som alle er medlemmer af Djøf Offentligs bestyrelse og tillidsrepræsentanter i styrelser i staten.

Program

  • Intro og baggrund for mødet

  • Info fra Djøf om status

  • Breakout inklusiv intro med spørgsmål

  • Opsamling i plenum

  • Afrunding og kort diskussion af interessen for et mere generelt TR-netværk

Praktisk information

Her får du svar om de vigtigste praktiske informationer. Har du andre spørgsmål, så kontakt os endelig.

Hvornår foregår det?
9. oktober 2025, 8.30
Hvornår skal jeg senest tilmelde mig?
9. oktober 2025, 9.30
Hvem kan jeg kontakte, hvis jeg har spørgsmål?
Hvordan håndterer I mine personoplysninger?

Når du tilmelder dig en aktivitet hos Djøf, skal vi bruge nogle oplysninger om dig. Du kan læse i vores privatlivspolitik, hvordan vi håndterer og beskytter dine personoplysninger. 

Du kan også læse vores privatlivspolitik for webinarer på Zoom

Hvordan er sikkerheden med Zoom?

Når du deltager i et online Djøf-arrangement vil det foregå via platformen Zoom. Du kan læse mere om, hvordan Djøf håndterer dine data i forbindelse med online arrangementer her

Hvordan kan jeg afmelde mig?

Skriv til os hurtigst muligt, hvis du bliver forhindret i at deltage på kurset, så en fra ventelisten kan få din plads.

Få ny viden og inspiration


I Djøfs kalender kan du finde en lang række af faglige og sociale arrangementer, kurser og netværksgrupper, der handler om alt fra personlig udvikling, aktuelle samfundsemner, lovændringer, ledelse, trivsel og meget mere. Skal du med?