Gå til hovedindhold
TR Kursus

TR-konferencen 2025

2 dage

Program for konferencen

Hvem kan deltage?
Kun for tillidsrepræsentanter eller suppleanter
Pris
0 kr.
Varighed

2 dage

Første dag fra 12.00-22.00, anden dag fra 9.00-12.00

Med overnatning

Om konferencen

Vær med, når vi mødes med andre Djøf tillidsrepræsentanter. Styrk dit netværk og få den nyeste viden og de nyeste tendenser direkte fra eksperterne.

Kun for Djøf tillidsrepræsentanter.

Program

  • Indtjek til konference og frokost

  • Velkommen, v/Johanne Nordmann, formand for Djøf Offentlig

  • Pause

  • Læringspunkter og networking

  • Velkomstdrinks i TR-loungen

  • Middag

  • Underholdning med Get Up Festband

  • Tak for i dag

  • Summepause

  • Interview del 2 faciliteret af Djøfs sekretariat

  • Pause

  • Frokost

Anders Hvid

Medstifter af DareDisrupt

Hvem møder du?

Anders Hvid

Medstifter af DareDisrupt

Anders Hvid er en dygtig formidler, der formår at bygge bro mellem den teknologiske udvikling og den organisatoriske og forretningsmæssige påvirkning. Anders har 25 års erfaring inden for forretningsudvikling og strategisk rådgivning i it-sektoren. De sidste to år har han arbejdet aktivt med implementering af kunstig intelligens i danske og nordiske virksomheder. Han er medforfatter til bogen ’Forstå fremtiden’ og medstifter af impact-bootcampen Founders of Tomorrow. Anders har gennem sit virke bidraget til råd og kommissioner for bl.a. den danske regering og EU-Kommissionen.

Johanne Nordmann

Formand for Djøf Offentlig

Hvem møder du?

Johanne Nordmann

Formand for Djøf Offentlig

Johanne Nordmann er formand for Djøf Offentlig og arbejder for gode arbejdsvilkår for de offentligt ansatte djøfere. Johanne vægter diversitet og fællesskab højt og ønsker at hjælpe medlemmerne med at muliggøre deres eget frie og fleksible arbejdsliv, samt få fagligheden i fokus igen i den offentlige sektor. Johanne er uddannet økonom og har stået i spidsen for en stor klub i Skatteforvaltningen med 3.200 medlemmer i mange år. Johanne har i flere år siddet Djøfs bestyrelse, været bestyrelsesmedlem i Djøf Offentlig og haft en bestyrelsesplads i P+.

Sofie Nilsson

Administrerende direktør i AC – Akademikerne

Emilia van Hauen

sociolog, bestyrelsesmedlem, forfatter

Hvem møder du?

Emilia van Hauen

sociolog, bestyrelsesmedlem, forfatter

Emilia van Hauen er kultursociolog (cand.scient.soc) og HD(A). Hun skriver fast for flere landsdækkende medier og bliver ofte brugt som kommentator både hjemme og i udlandet. Hun er medlem af flere bestyrelser. I januar 2024 udkom hendes syvende bog ”Generationen der skal redde verden… med lidt hjælp fra os andre. Forstå hvordan de unge Z’ere skaber vores fremtid. (Fotograf: Sara Galbiati)

Praktisk information

Her får du svar om de vigtigste praktiske informationer. Har du andre spørgsmål, så kontakt os endelig.

Hvornår foregår det?
6.-7. november 2025, 12.00-22.00 dag 1 og 9.00-12.00 dag 2.
Hvor foregår det?
Scandic Spectrum
Kalvebod Brygge 10
1560 København V
Hvornår skal jeg senest tilmelde mig?
30. oktober 2025, 16.00
Hvem kan jeg kontakte, hvis jeg har spørgsmål?
Hvad skal jeg vide om overnatning?
Aktiviteten er med overnatning
Hvordan håndterer I mine personoplysninger?

Når du tilmelder dig en aktivitet hos Djøf, skal vi bruge nogle oplysninger om dig. Du kan læse i vores privatlivspolitik, hvordan vi håndterer og beskytter dine personoplysninger. 

Hvordan kan jeg afmelde mig?

Skriv til os hurtigst muligt, hvis du bliver forhindret i at deltage på kurset, så en fra ventelisten kan få din plads.

Få ny viden og inspiration


I Djøfs kalender kan du finde en lang række af faglige og sociale arrangementer, kurser og netværksgrupper, der handler om alt fra personlig udvikling, aktuelle samfundsemner, lovændringer, ledelse, trivsel og meget mere. Skal du med?