Gå til hovedindhold
Netværk

Netværk for dig på jobjagt

Kom med og bliv en del af et fællesskab med andre arbejdsledige, og få sparring og inspiration der kan styrke din jobsøgningsproces.

Hvem kan deltage?
Kun for medlemmer af Djøf
Pris
0 kr.
Sted
Online
Varighed

3 møder

Alle dage 9.30-11.30

Er netværket for dig?

Når du er jobsøgende, kan det være en stor hjælp at have en netværksgruppe med andre, der er i samme situation som dig. 

Netværket er en mulighed for at udveksle erfaringer, refleksioner og udfordringer med andre jobsøgende. Gennem møderne vil du blive inspireret, få idéer og sparring, der kan give ny energi, konkrete råd til handling og stille dig stærkere i din jobsøgning. 

For at deltage på netværket skal du: 

  • være ledig og have minimum 2 års erhvervserfaring 
  • have lyst til at dele dine erfaringer med jobsøgningen og lære af andres 
  • ønske at være en del af et fællesskab med andre jobsøgere, hvor I kan inspirere og lære af og med hinanden. 

Det får du på netværket

  • Sparring og inspiration fra andre jobsøgende 
  • Tid til refleksion over egen jobsøgning gennem samtaler, øvelser og sparring 
  • Konkrete råd til handling 
  • Fællesskab med andre i samme situation som dig.

Netværkets indhold og forløb

Netværket består af tre faciliterede onlinemøder, hvor vi deler viden og udveksler aktuelle erfaringer med jobsøgningen. Det er et forum, hvor vi i fællesskab bliver klogere på, hvad der virker godt, og hvad der virker mindre godt gennem samtaler, øvelser og sparring. Hvert møde har et fastlagt tema. 

Netværket faciliteres og ledes af en konsulent fra Djøf, som sikrer netværkets struktur, indhold og processer i netværket. Deltagerne sikrer via aktiv og engageret deltagelse indhold og værdi i netværket. 

  • 22. januar 2026, 9.30-11.30

  • 19. februar 2026, 9.30-11.30

  • 12. marts 2026, 9.30-11.30

Ida Maria Angelo

Chefkonsulent, Djøf

Hvem møder du?

Ida Maria Angelo

Chefkonsulent, Djøf

Ida faciliterer netværk og udvikler arrangementer med energi og nærvær. Hun er særligt dygtig til at skabe et trygt rum, hvor medlemmer kan mødes i øjenhøjde og udveksle viden, erfaringer og idéer på tværs af fagligheder. Ida har omfattende erfaring som underviser og facilitator inden for både det offentlige og det private – med særligt fokus på det internationale område. Gennem sit arbejde har hun opbygget et bredt netværk på tværs af brancher og et solidt kendskab til arbejdsmarkedet.

Praktisk information

Her får du svar om de vigtigste praktiske informationer. Har du andre spørgsmål, så kontakt os endelig.

Hvornår foregår det?
22. januar 2026, 9.30
Hvornår skal jeg senest tilmelde mig?
14. januar 2026, 9.00
Hvem kan jeg kontakte, hvis jeg har spørgsmål?
Julie Urth
juu@djoef.dk
Hvornår er afmeldingsfrist?

Se alt om, hvornår og hvordan du kan afmelde dig i vores handelsbetingelser.

Hvordan håndterer I mine personoplysninger?

Når du tilmelder dig en aktivitet hos Djøf, skal vi bruge nogle oplysninger om dig. Du kan læse i vores privatlivspolitik, hvordan vi håndterer og beskytter dine personoplysninger. 

Du kan også læse vores privatlivspolitik for webinarer på Zoom

Hvordan er sikkerheden med Zoom?

Når du deltager i et online Djøf-arrangement vil det foregå via platformen Zoom. Du kan læse mere om, hvordan Djøf håndterer dine data i forbindelse med online arrangementer her

Få ny viden og inspiration


I Djøfs kalender kan du finde en lang række af faglige og sociale arrangementer, kurser og netværksgrupper, der handler om alt fra personlig udvikling, aktuelle samfundsemner, lovændringer, ledelse, trivsel og meget mere. Skal du med?