Til middag med magten 2026
Du får en unik mulighed for at tale med markante profiler fra den økonomiske, juridiske og politiske verden.
Du skal være medlem af Djøf studerende og i gang med et studie, for at kunne deltage.
2 timer
18.00-20.00
Du får en unik mulighed for at tale med markante profiler fra den økonomiske, juridiske og politiske verden.
Du skal være medlem af Djøf studerende og i gang med et studie, for at kunne deltage.
2 timer
18.00-20.00
Arrangeret af medlemmer af Djøf
Kom til en enestående aften med Djøf Netværket Aarhus, hvor du får mulighed for at komme helt tæt på nogle af de mest spændende profiler inden for den økonomiske, juridiske og politiske verden.
Du inviteres til en intim og inspirerende middag på Plan B, hvor du får lækker tapas og mulighed for at føre åbne samtaler med indflydelsesrige personer, der arbejder med magtens dynamikker i praksis.
Det bliver en spændende aften i selskab med advokaten, Patrick Lorenzen, økonomen Jes Brinchmann fra Cepos og stadsdirektør i Aarhus kommune, Martin Østergaard Christensen.
Du får mulighed for at stille alle de spørgsmål, som du ikke finder svar på i bøgerne. Og du får mulighed for at diskutere de emner, der former fremtidens samfund.
Velkomst ved Djøf Netværket Aarhus
Tapas serveres
Samtaler med de tre oplægsholdere
Tak for i dag
Jes Brinchmann
Direktør, CEPOS

Martin Østergaard Christensen
Stadsdirektør, Aarhus Kommune
Her får du svar om de vigtigste praktiske informationer. Har du andre spørgsmål, så kontakt os endelig.
Når du tilmelder dig en aktivitet hos Djøf, skal vi bruge nogle oplysninger om dig. Du kan læse i vores privatlivspolitik, hvordan vi håndterer og beskytter dine personoplysninger.
Patrick Lorenzen
Advokat, Stage Advokatfirma