Smag på Aalborg - Søgaards Bryghus
Smag dig gennem fem forskellige øl på Søgaards Bryghus, mød andre studerende i Aalborg, og glæd dig til en hyggelig aften med snacks og underholdning.
For alle studerende. Du behøver ikke at være medlem af Djøf.
3 timer
17.00-20.00
Arrangeret af medlemmer af Djøf
Om arrangementet
Er du klar til at smage på Aalborg?
Djøf Studerende Nord inviterer til en hyggelig aften på Søgaards Bryghus, hvor du kan smage dig gennem fem forskellige øl og nyde snacks undervejs. Er øl ikke lige dig, er der også alkoholfrie alternativer.
Aftenen handler ikke kun om, hvad der er i glasset. Du får også mulighed for at møde andre studerende fra AAU, både fra dit eget studie og andre uddannelser. Vi sørger for underholdning undervejs, hvor der også er en præmie på højkant.
Så tag dine venner eller din studiegruppe med, eller kom alene, og glæd dig til en hyggelig aften med nye smagsoplevelser og godt selskab.
Program
Ankomst
Velkommen
Oplæg fra Djøf
Ølsmagning og musikbingo starter
Tak for i aften
Praktisk information
Her får du svar om de vigtigste praktiske informationer. Har du andre spørgsmål, så kontakt os endelig.
Hvornår foregår det?
Hvor foregår det?
C. W. Obels Pl. 1A
9000 Aalborg
Hvornår skal jeg senest tilmelde mig?
Hvem kan jeg kontakte, hvis jeg har spørgsmål?
Hvordan håndterer I mine personoplysninger?
Når du tilmelder dig en aktivitet hos Djøf, skal vi bruge nogle oplysninger om dig. Du kan læse i vores privatlivspolitik, hvordan vi håndterer og beskytter dine personoplysninger.
Få ny viden og inspiration
I Djøfs kalender kan du finde en lang række af faglige og sociale arrangementer, kurser og netværksgrupper, der handler om alt fra personlig udvikling, aktuelle samfundsemner, lovændringer, ledelse, trivsel og meget mere. Skal du med?