Kontakt os
Ring på 33 95 97 00
Alle hverdage kl. 9.00-16.00.
Få rådgivning om løn og ansættelsesvilkår på hverdage mellem 9.00-14.30.
Kom og hør Jakob Buch-Jepsen fortælle spændende røverhistorier fra en imponerende karriere som advokat og tidligere anklager.
Du skal være medlem af Djøf studerende og i gang med et studie, for at kunne deltage.
2 timer
Arrangeret af medlemmer af Djøf
ELSA Odense og Djøf har igen-igen den store glæde og fornøjelse at invitere til vores tilbagevendende begivenhed: Røverhistorier med vin og tapas. Aftenens gæst er advokat og tidligere anklager Jakob Buch-Jepsen.
Jakob Buch-Jepsen kom særligt i mediernes søgelys, da han var anklager i sagen om drabet på den svenske journalist Kim Wall. Siden da har han sagt farvel til jobbet som anklager og står nu i den modsatte side af retssalen som forsvarer.
Jakob Buch-Jepsen er partner ved Elmer Advokater og indehaver af Advokatfirmaet Jakob Buch-Jepsen. Han har også debuteret som forfatter og skrevet bogen 'Jeg som anklager: Drabet i ubåden og andre sager fra den mørke side' i samarbejde med journalist Stine Bolther.
Til arrangementet bliver der serveret lidt tapas og et glas vin, imens du læner dig godt tilbage i stolen og nyder Jakob Buch-Jepsens spændende fortællinger fra en imponerende karriere. Der bliver med garanti en hyggelig atmosfære i S´vineriets flotte lokaler.
Tag dine medstuderende under armen, og tilmeld dig før din sidemakker.
ELSA Odense og Djøf byder velkommen
Servering af tapas og vin
Jakob Buch-Jepsen fortæller historier
Tak for i aften
Jakob Buch-Jepsen
Advokat (H) og partner hos Elmer Advokater
Her får du svar om de vigtigste praktiske informationer. Har du andre spørgsmål, så kontakt os endelig.
Når du tilmelder dig en aktivitet hos Djøf, skal vi bruge nogle oplysninger om dig. Du kan læse i vores privatlivspolitik, hvordan vi håndterer og beskytter dine personoplysninger.
Kontakt os
Ring på 33 95 97 00
Alle hverdage kl. 9.00-16.00.
Få rådgivning om løn og ansættelsesvilkår på hverdage mellem 9.00-14.30.