Kontakt os
Ring på 33 95 97 00
Alle hverdage kl. 9.00-16.00.
Få rådgivning om løn og ansættelsesvilkår på hverdage mellem 9.00-14.30.
Bemærk: Vi holder lukket den 1. maj.
Workshop for dig med erfaring. Få værktøjer og inspiration, så du kan designe karrieren efter du er blevet 50 år.
Står du ved en skillevej i din karriere med mange års erfaring og viden i bagagen og tænker, at der skal ske noget nyt? Så er du er ikke alene.
Og det er et rigtig godt tidspunkt for dig at tænke over, hvordan du bruger al din erfaring og indsigt på en fed måde i resten af din karriere.
Skal du starte egen virksomhed, forfølge mere uddannelse, skifte branche, rejse eller måske en kombination af dem eller noget femte? De(t) spørgsmål dykker vi ned i på denne workshop, hvor du møder andre erfarne, der også er nysgerrige på at re-designe karrieren.
Vil du et spadestik dybere med dine overvejelser, så deltag i denne workshop. Du får:
Efter workshoppen har du en handleplan, som tager afsæt i dine drømme, kompetencer og ressourcer.
Vi byder på en bid brød og et glas fra kl. 18.00, hvor du også får mulighed for at netværke med de andre deltagere.
Vi glæder os til at se dig
Velkommen og intro
Oplæg: Dine mange karriereveje og dine drivere
Gruppeøvelse: Hvad er din vej?
Pause
Oplæg: Sådan kommer du i gang
Gruppeøvelse: Hvad kan/vil du gøre?
Networking og let anretning
Tak for i dag
Pia Ravn
Chefkonsulent, Djøf
Frederik Iuel
Chefkonsulent, Djøf
Her får du svar om de vigtigste praktiske informationer. Har du andre spørgsmål, så kontakt os endelig.
Når du tilmelder dig en aktivitet hos Djøf, skal vi bruge nogle oplysninger om dig. Du kan læse i vores privatlivspolitik, hvordan vi håndterer og beskytter dine personoplysninger.
Kontakt os
Ring på 33 95 97 00
Alle hverdage kl. 9.00-16.00.
Få rådgivning om løn og ansættelsesvilkår på hverdage mellem 9.00-14.30.
Bemærk: Vi holder lukket den 1. maj.