Gå til hovedindhold
Arrangement

Praktikantafrundning med Ole Ryborg i Bruxelles

Djøf Belgiens to stagiarerepræsentanter inviterer til afskedsarrangement for alle danske praktikanter, stagiaires, bluebooks m.fl. Kom og vær med, når vi får besøg af Ole Ryborg til en snak om EU, det danske formandskab, livet som EU-journalist m.m.

Hvem kan deltage?
Både for medlemmer og ikke-medlemmer
Pris
0 kr.
Varighed

3 timer

19.00-22.00

Om arrangementet

Perioden som stagiaire er snart slut. Derfor vil Djøf Belgien Netværkets to stagiaires gerne invitere dig til en hyggelig aften med fagligt oplæg og socialt samvær.  

Vi er så heldige at få besøg af Ole Ryborg, DR-journalist og EU-ekspert, der har dækket EU-stof i mere end tredive år.  

Han vil fortælle sjove EU-anekdoter og give sit blik på fremtiden for det europæiske samarbejde. 

Vi har også fået lov til at stille ham spørgsmål. Her vil vi gerne bede om jeres hjælp, da I allesammen ved en hel masse om EU-politik. Stil meget gerne et eller flere spørgsmål i forbindelse med, at du tilmelder dig. Tak!  

Djøf Belgien Netværket byder på lidt at spise og drikke undervejs - og giver dig mulighed for at klemme det sidste ud af en god tid i Belgien - og sige på gensyn. 

Program

  • Øl og tapas

  • Oplæg ved Ole Ryborg og Q&A

  • Socialt samvær

  • Tak for i dag

Ole Ryborg

Journalist og EU-ekspert, DR

Anne-Marie Finnemann

Djøf Belgien tovholder og praktikant ved Central Denmark EU Office i Bruxelles i efteråret 2025

Hvem møder du?

Anne-Marie Finnemann

Djøf Belgien tovholder og praktikant ved Central Denmark EU Office i Bruxelles i efteråret 2025


Sofie Andersen

Djøf Belgien tovholder og praktikant ved Central Denmark EU Office i Bruxelles i efteråret 2025

Thomas Nørby Dahl

Head of EU Affairs, Banking, Finance Denmark og formand for Djøf Belgien

Praktisk information

Her får du svar om de vigtigste praktiske informationer. Har du andre spørgsmål, så kontakt os endelig.

Hvornår foregår det?
13. januar 2026, 19.00
Hvor foregår det?
Lokale oplyses senere
x
1000 Bruxelles
Hvornår skal jeg senest tilmelde mig?
8. januar 2026, 21.45
Hvem kan jeg kontakte, hvis jeg har spørgsmål?
Lone Grevy
lgo@djoef.dk
Hvordan håndterer I mine personoplysninger?

Når du tilmelder dig en aktivitet hos Djøf, skal vi bruge nogle oplysninger om dig. Du kan læse i vores privatlivspolitik, hvordan vi håndterer og beskytter dine personoplysninger. 

Få ny viden og inspiration


I Djøfs kalender kan du finde en lang række af faglige og sociale arrangementer, kurser og netværksgrupper, der handler om alt fra personlig udvikling, aktuelle samfundsemner, lovændringer, ledelse, trivsel og meget mere. Skal du med?