FinanceLab inviterer Mads Christiansen fra NewDeal Invest forbi til at fortælle om sin investeringsstrategi og vej til fondschef.
For alle studerende. Du behøver ikke at være medlem af Djøf.
Aarhus
2 timer
8.00-10.00
Arrangeret af medlemmer af Djøf
Til FinanceLabs årlige morgenevent vil Mads Christiansen fra NewDeal Invest først og fremmest fortælle om sin personlige vej fra læge til podcastvært og fondschef. Derudover vil han uddybe den investeringsstrategi og filosofi, som NewDeal Invest gør brug af på aktiemarkedet.
Mads Christiansen arbejder i dag som fondschef ved NewDeal Invest samtidig med, at han er fremtræden i diverse podcasts. Han har deltaget i Millionærklubben et utal af gange og er ligeledes aktuel i sin egen investeringspodcast, Aktieuniverset, som han laver med den tidligere professionelle badmintonspiller Mathias Boe.
I løbet af morgeneventet bliver der serveret morgenboller og andet tilbehør samt juice og kaffe. Arrangementet er som altid gratis, og alle studerende med interesse er velkomne til at deltage.
FinanceLab og Djøf byder velkommen
Oplæg ved Mads Christiansen
Netværkspause med morgenbrød og kaffe
Oplæg ved Mads Christiansen
Spørgsmål og debat
Tak for i dag
Mads Christiansen
Fondschef, NewDeal Invest
Her får du svar om de vigtigste praktiske informationer. Har du andre spørgsmål, så kontakt os endelig.
Når du tilmelder dig en aktivitet hos Djøf, skal vi bruge nogle oplysninger om dig. Du kan læse i vores privatlivspolitik, hvordan vi håndterer og beskytter dine personoplysninger.