Djøf Belgien og Den danske ambassade i Belgien inviterer i samarbejde med CPHAGEN til en aften med fokus på ESG, bæredygtighed i en møbelproduktion og dansk iværksætteri i Belgien.
2 timer
Djøf Belgien og den danske ambassade i Belgien inviterer i samarbejde med CPHAGEN til en aften med fokus på ESG, bæredygtighed og dansk iværksætteri i Belgien.
I løbet af aftenen vil vi udforske de seneste tendenser indenfor ESG (Environmental, Social, and Governance) målene, og hvordan de influerer på at skabe en bæredygtig møbelproduktion.
Inden aftenens officielle program går i gang, vil der være mulighed for at netværke over noget godt at spise og drikke i hyggelige omgivelser.
Derefter byder Thomas Nørby Dahl fra Djøf Belgien og Danmarks ambassadør-designate til Belgien, Susanne Shine, velkommen.
Thomas Petersen fra CPHAGEN vil holde et oplæg om arbejdet med ESG og bæredygtighed i Belgien, efterfulgt af Brett Day fra UMAGE, der vil præsentere virksomhedens fokus på ESG og deres indsats for en mere bæredygtig møbelindustri. Aftenen afsluttes med tid til spørgsmål og yderligere tid til at netværke over et glas vin.
Dørene åbner
Tid til at netværke over mad og drikke fra dansk vinproducent
Kl. 19.00
Velkomst
Velkomst ved Djøf Belgien, Thomas Nørby Dahl og Danmarks Ambassadør til Belgien, Susanne Shine
Kl. 19.10
Oplæg ved Thomas Petersen, CPHAGEN
Oplæg ved Thomas Petersen, CPHAGEN – om at arbejde med ESG og bæredygtighed i Belgien
Kl. 19.25
Oplæg ved Brett Day, UMAGE
Oplæg ved Brett Day, UMAGE – der vil præsentere UMAGE’s fokus på ESG og deres indsats for at skabe en mere bæredygtig møbelindustri
Tid til spørgsmål
Tid til at netværke og summe over et glas vin
Tak for i dag
Thomas Petersen
Founder & Managing Director CPHAGEN
Brett Day
Sales Director at UMAGE
Susanne Shine
Danmarks ambassadør-designate til Belgien
Thomas Nørby Dahl
Head of EU Affairs, Finance Denmark og formand for Djøf Belgien
Her får du svar om de vigtigste praktiske informationer. Har du andre spørgsmål, så kontakt os endelig.
Når du tilmelder dig en aktivitet hos Djøf, skal vi bruge nogle oplysninger om dig. Du kan læse i vores privatlivspolitik, hvordan vi håndterer og beskytter dine personoplysninger.