Arrangement

Bliv klar til at lede, når AI rykker ind i organisationen

Få redskaberne til at håndtere de dilemmaer, opgaver og diskussioner, du møder som leder, når din organisation tager AI i brug.

Hvem kan deltage?
Kun for medlemmer af Djøf
Pris
0 kr.
Varighed

1 time og 30 minutter

16.00-17.30

Om arrangementet

Når AI flytter ind i organisationens hverdag, følger der en række nye ledelsesopgaver, dilemmaer og diskussioner med. Til arrangementet får du eksempler på, hvordan AI kan udfordre alt fra kvalitet og etik til processer, roller, relationer og medarbejdernes arbejdsglæde og motivation. Du får også syv konkrete OBS-punkter, som er vigtige at kende, hvis du er leder og enten skal i gang med at implementere AI – eller allerede er i gang. 

Undervejs er der mulighed for at dele egne erfaringer, cases og spørgsmål. Vi lægger vægt på refleksion, åben diskussion og på at lære af både succeser og fejl, når AI flytter ind i det daglige arbejde. Du går fra arrangementet med ny viden, inspiration til handling og får et overblik over, hvad du som leder skal være særligt opmærksom på, når AI bliver en del af din organisation. 

Stine Bjerre Herdel

Ledelses- og kommunikationsrådgiver, Djøf

Praktisk information

Her får du svar om de vigtigste praktiske informationer. Har du andre spørgsmål, så kontakt os endelig.

Hvornår foregår det?
1. oktober 2025, 16.00
Hvor foregår det?
Djøf
Mødelokale Kongens Have
Gothersgade 133
1123 København K
Hvornår skal jeg senest tilmelde mig?
24. september 2025, 12.00
Hvem kan jeg kontakte, hvis jeg har spørgsmål?
Pernille Busk Tjørnum
pjo@djoef.dk
Hvordan håndterer I mine personoplysninger?

Når du tilmelder dig en aktivitet hos Djøf, skal vi bruge nogle oplysninger om dig. Du kan læse i vores privatlivspolitik, hvordan vi håndterer og beskytter dine personoplysninger. 

Få ny viden og inspiration


I Djøfs kalender kan du finde en lang række af faglige og sociale arrangementer, kurser og netværksgrupper, der handler om alt fra personlig udvikling, aktuelle samfundsemner, lovændringer, ledelse, trivsel og meget mere. Skal du med?