Gå til hovedindhold
Arrangement

Talent Talks - Erbil Kaya og Mahmut Duvarci

Djøfs Idépulje og netværket SATH inviterer til en inspirerende aften, hvor advokaterne Erbil Kaya og Mahmut Duvarci deler deres fortællinger om de valg, udfordringer og erfaringer, der har præget deres arbejdsliv.

Hvem kan deltage?
Kun for medlemmer af Djøf
Pris
0 kr.
Varighed

3 timer

17.00-20.00

Arrangeret af medlemmer af Djøf

Om arrangementet

Hvad skal der egentlig til for at skabe en karriere med gennemslagskraft? Hvilke valg, udfordringer og erfaringer former vejen dertil? 

Til SATH Talent Talks inviterer vi dig med bag om cv’et, når to inspirerende profiler deler deres personlige og faglige rejser. Gennem ærlige fortællinger får du indblik i de beslutninger, de har truffet, de udfordringer, de har mødt undervejs, og de erfaringer, der har været med til at forme deres karriere. 

Arrangementet giver dig mulighed for at høre om både succeserne og de bump på vejen, som sjældent fremgår af et cv eller en linkedinprofil. Uanset om du står i starten af din karriere eller overvejer dine næste skridt, kan du hente inspiration, konkrete perspektiver og nye refleksioner om arbejdsliv og karriereudvikling hos de to inspirerende oplægsholdere. 

Der vil være en Q&A-session, hvor du får mulighed for at stille spørgsmål til oplægsholderne og komme endnu tættere på deres erfaringer. Vi slutter aftenen af med faciliteret networking.  

Hvem er SATH?

SATH er et professionelt netværk og udviklingsfællesskab, der arbejder for at styrke karriereudvikling, ledelseskompetencer og social kapital blandt ambitiøse minoriteter.  

Program

  • Dørene åbner

  • Velkomst ved initiativtager, Asima

  • Oplæg ved Mahmut Duvarci

  • Spørgsmål fra salen

  • Pause

  • Oplæg ved Erbil Kaya

  • Spørgsmål fra salen

  • Uformel netværk og sandwich

  • Tak for i aften

Erbil Kaya

Forsvarsadvokat, Erbil G. E. Kaya

Hvem møder du?

Erbil Kaya

Forsvarsadvokat, Erbil G. E. Kaya

Erbil Kaya er advokat og indehaver af Advokatfirmaet Erbil G.E. Kaya. Han er uddannet cand.jur. fra Københavns Universitet og har siden specialiseret sig inden for strafferet og retssikkerhed. Gennem sin karriere har han ført en række principielle og højtprofilerede sager og har møderet for Højesteret. Erbil Kaya er desuden en aktiv stemme i den offentlige debat om retspolitik, borgerrettigheder og retssamfundets udvikling.

Mahmut Duvarci

Managing Counsel, Gorrissen Federspiel

Hvem møder du?

Mahmut Duvarci

Managing Counsel, Gorrissen Federspiel

Mahmut Duvarci rådgiver danske og internationale selskaber og private equity fonde om alle aspekter af M&A transaktioner, herunder i forbindelse med strukturering af transaktioner, udarbejdelse og forhandling af transaktionsdokumenter, due diligence og W&I-forsikringer. Derudover rådgiver han i forbindelse med post-M&A tvister, hvor han bruger sin erfaring som Head of Transactional Risk hos Marsh Danmark i sin rådgivning. Mahmut har en MBA fra INSEAD og har erfaring som management consultant og rådgiver inden for transactional risk. Han integrerer juridisk analyse med indsigt fra sin tidligere erfaring i sin rådgivning.

Praktisk information

Her får du svar om de vigtigste praktiske informationer. Har du andre spørgsmål, så kontakt os endelig.

Hvornår foregår det?
20. oktober 2026, 17.00
Hvor foregår det?
Djøf Møde og Event
Rooftop
106 Nørre Voldgade
1358 København
Hvornår skal jeg senest tilmelde mig?
18. oktober 2026, 21.45
Hvem kan jeg kontakte, hvis jeg har spørgsmål?
Christine Carstensen
chc@djoef.dk
36 91 91 38
Hvordan håndterer I mine personoplysninger?

Når du tilmelder dig en aktivitet hos Djøf, skal vi bruge nogle oplysninger om dig. Du kan læse i vores privatlivspolitik, hvordan vi håndterer og beskytter dine personoplysninger. 

Få ny viden og inspiration


I Djøfs kalender kan du finde en lang række af faglige og sociale arrangementer, kurser og netværksgrupper, der handler om alt fra personlig udvikling, aktuelle samfundsemner, lovændringer, ledelse, trivsel og meget mere. Skal du med?

Tilmelding er ikke mulig

Da Talent Talks - Erbil Kaya og Mahmut Duvarci kun er for medlemmer af Djøf, kan du desværre ikke tilmelde dig dette arrangement.

Hvis du har spørgsmål så skriv til chc@djoef.dk