Djøf

Djøf Studerendes repræsentantskab

Djøf Studerendes repræsentantskab er det øverste politiske organ for medlemmerne af Djøf Studerende. Repræsentantskabet består af 30 repræsentanter, som vælges for to år ad gangen i ulige år.

Djøf Studerendes repræsentanter den 1/1 -2016 - 31/12-2017

 

 Navn  Mail
Alexander Przeworski Holck   com¤gmail¤alex.holck
Anna Cecilie Knudsen  com¤hotmail¤annacecilie8
Bjørg Seloy  com¤gmail¤bjorgseloy
Charity Uchenna Duru   com¤yahoo¤nwanneka2006
Charlotte Kofod Sørensen  com¤hotmail¤charlotte.ks
Christian Nør Larsen
 com¤hotmail¤christian-larsen
Claus Eduard Petræus   com¤hotmail¤clauspetraeus 
Emma Louise Worm  com¤hotmail¤emmal.worm
Frederik Slebo Freund   com¤gmail¤Freunddk
Iben Cathrine Schaumburg   com¤hotmail¤iben_sch
Ida Kjems Vester  com¤hotmail¤idakvester
Jens Frederik Guldager  com¤gmail¤guldagerjens
Katrine Hørlyck Thomsen   com¤gmail¤katrinehthomsen 
Kirstine Porsgaard   com¤hotmail¤porsgaard1
Lea Backes  com¤gmail¤backes.lea
Line Vendelbo Kudsk  dk¤vendelbokudsk¤line
Louise Fynbo Jensen  com¤hotmail¤louisefynbo
Malene Bruun Kristensen  dk¤dugo¤malene
Malthe Gaarden  com¤gmail¤malthegaarden
Marcus Christian Emanuel Prener  com¤gmail¤marcusprener
Mark Strands Sørensen  com¤hotmail¤strandsen87
Martin Riis Illum   com¤gmail¤grislum
Mikkel Wrang  org¤wrang¤m
Natasa Cuzulan  com¤hotmail¤natasacuzulan
Niolaj Alexander Möller   com¤hotmail¤Nicolaiamoller
Philip Halberg Nielsen  com¤gmail¤philip.nielsen1994
Phillip Dimsits Lerer  dk¤dimsits¤p
Rasmus Christian Wolff Sander   com¤hotmail¤rasmus.wolff
Sonya Rasmussen  com¤gmail¤sonya.rasmussen
Tor Jensen   com¤gmail¤torzjensen

 

Djøfbladet

Ny forskning: Frivilligt arbejde fører ikke til job

Er du jobsøgende, er det så godt som værdiløst at skrive erfaring med frivilligt arbejde på cv’et, konkluderer ny dansk forskning. Resultatet overrasker a-kasse.

Foto: Barsan Attila/Shutterstock
Djøf blog

Sig nu bare, hvad du får i løn

Der er typisk tre grunde til, at du og din kollega ikke vil fortælle, hvad I tjener. Men ingen af dem holder.


René Rasmussen
René Óli Rasmussen
Chefkonsulent