Djøf

Djøf Studerendes repræsentantskab

Djøf Studerendes repræsentantskab er det øverste politiske organ for medlemmerne af Djøf Studerende. Repræsentantskabet består af 30 repræsentanter, som vælges for to år ad gangen i ulige år.

Djøf Studerendes repræsentanter den 1/1 -2016 - 31/12-2017

 

 Navn  Mail
Alexander Przeworski Holck   com¤gmail¤alex.holck
Anna Cecilie Knudsen  com¤hotmail¤annacecilie8
Bjørg Seloy  com¤gmail¤bjorgseloy
Charity Uchenna Duru   com¤yahoo¤nwanneka2006
Charlotte Kofod Sørensen  com¤hotmail¤charlotte.ks
Christian Nør Larsen
 com¤hotmail¤christian-larsen
Claus Eduard Petræus   com¤hotmail¤clauspetraeus 
Emma Louise Worm  com¤hotmail¤emmal.worm
Frederik Slebo Freund   com¤gmail¤Freunddk
Iben Cathrine Schaumburg   com¤hotmail¤iben_sch
Ida Kjems Vester  com¤hotmail¤idakvester
Jens Frederik Guldager  com¤gmail¤guldagerjens
Katrine Hørlyck Thomsen   com¤gmail¤katrinehthomsen 
Kirstine Porsgaard   com¤hotmail¤porsgaard1
Lea Backes  com¤gmail¤backes.lea
Line Vendelbo Kudsk  dk¤vendelbokudsk¤line
Louise Fynbo Jensen  com¤hotmail¤louisefynbo
Malene Bruun Kristensen  dk¤dugo¤malene
Malthe Gaarden  com¤gmail¤malthegaarden
Marcus Christian Emanuel Prener  com¤gmail¤marcusprener
Mark Strands Sørensen  com¤hotmail¤strandsen87
Martin Riis Illum   com¤gmail¤grislum
Mikkel Wrang  org¤wrang¤m
Natasa Cuzulan  com¤hotmail¤natasacuzulan
Nicolaj Alexander Möller   com¤hotmail¤Nicolaiamoller
Philip Halberg Nielsen  com¤gmail¤philip.nielsen1994
Phillip Dimsits Lerer  dk¤dimsits¤p
Rasmus Christian Wolff Sander   com¤hotmail¤rasmus.wolff
Sonya Rasmussen  com¤gmail¤sonya.rasmussen
Tor Jensen   com¤gmail¤torzjensen

 

Djøfbladet

Forskning: Økonomistuderende er kolde og kyniske

Studerende på økonomi er mere hensyns- og samvittighedsløse end medstuderende på andre samfundsvidenskabelige fag, viser nyt dansk studie. Det er ønsket om magt og penge, som tiltrækker de kolde typer, mener forsker bag undersøgelsen.

Illustration: Shutterstock
Djøf blog

Prokrastination - hvorfor er det godt at kende til?

Hvorfor gør vi ikke de ting, vi ved, vi burde gøre? Svaret er prokrastination, og vi lider alle sammen af det.


Tom Hedegaard
Tom Hedegaard
Chefkonsulent