Djøf

Djøf Studerendes repræsentantskab

Djøf Studerendes repræsentantskab er det øverste politiske organ for medlemmerne af Djøf Studerende. Repræsentantskabet består af 30 repræsentanter, som vælges for to år ad gangen i ulige år.

Djøf Studerendes repræsentanter den 01.01.2018 - 31.12.2019

 

 Navn  Mail
Alexander Przeworski Holck   com¤gmail¤alex.holck
Andreas Lundberg Petersen   com¤gmail¤andreaslundberg92
Anis Guness  com¤gmail¤agprivateat
Anja Katrine Søndergaard  com¤hotmail¤anjakatrine
Anna Cecilie Holmgaard Knudsen
 com¤hotmail¤annacecilie8
Camilla Rosenkrantz Skovborg  com¤hotmail¤camillaskovborg
Christian Nør Larsen
 com¤hotmail¤christian-larsen
Christina Hensen  com¤hotmail¤christina_hensen
Emma Helbo  com¤hotmail¤emsehelbo
Eva Østergaard   com¤hotmail¤vic13_4
Ida Bech Kargo Karlsen  com¤gmail¤ida.bech.karlsen
Jan Eggers  dk¤estatepartner¤je
Katrine Hørlyck Thomsen   com¤gmail¤katrinehthomsen 
Lea Backes
 com¤gmail¤backes.lea
Line Vendelbo Kudsk
 dk¤vendelbokudsk¤line
Mads Wædegaard  com¤gmail¤mads.waedegaard
Malthe Gaarden
 com¤gmail¤malthegaarden
Matthias Røy Wagner  com¤icloud¤matthiasrwagner
Michael Elver  com¤hotmail¤michael.elver
Morten Kragelund Rughave  com¤gmail¤oprorup
Neal Scott Hollingsworth  com¤gmail¤neal.hollingsworth
Negin Bazrafkan  com¤gmail¤myntejuice
Nicolai Alexander Möller  com¤hotmail¤Nicolaiamoller
Oliver David Lippert  com¤hotmail¤oliver-ie
Preben Simonsen  com¤gmail¤p.simonsen96
Rasmus Kjær Slot  com¤gmail¤rasmus.slot1
Rebecca Marie M. C. R. Stichelbout   com¤hotmail¤rebecca.stichelbout
Rune Rehardt Hemmingsen Knudsen  com¤hotmail¤rune_rk
Stine Petersen  com¤hotmail¤hammelev94
 Tashia Regina Lundvig   dk¤live¤tashia

 

Djøfbladet

Løhde og Løkke gentager fejl fra flytterunde I

Regeringen flytter igen hundreder af højt specialiserede arbejdspladser ud på trods af erkendt problem med at rekruttere erfarne specialister. Viden går tabt, siger Djøfs Sara Vergo.

Foto: Mads Claus Rasmussen/Ritzau Scanpix
Djøf blog

Godt nyt år. Godt nyt job år. Godt vækst år.

Jeg vil gerne starte året med at stille spørgsmålet: ”Er det i år, du skal søge et nyt job?”


Thomas Kantsø
Thomas Kantsø
Chefkonsulent