Djøf

Djøf Studerendes repræsentantskab

Djøf Studerendes repræsentantskab er det øverste politiske organ for medlemmerne af Djøf Studerende. Repræsentantskabet består af 30 repræsentanter, som vælges for to år ad gangen i ulige år.

Djøf Studerendes repræsentanter den 1/1 -2016 - 31/12-2017

 

 Navn  Mail
Alexander Przeworski Holck   com¤gmail¤alex.holck
Anna Cecilie Knudsen  com¤hotmail¤annacecilie8
Bjørg Seloy  com¤gmail¤bjorgseloy
Charity Uchenna Duru   com¤yahoo¤nwanneka2006
Charlotte Kofod Sørensen  com¤hotmail¤charlotte.ks
Christian Nør Larsen
 com¤hotmail¤christian-larsen
Claus Eduard Petræus   com¤hotmail¤clauspetraeus 
Emma Louise Worm  com¤hotmail¤emmal.worm
Frederik Slebo Freund   com¤gmail¤Freunddk
Iben Cathrine Schaumburg   com¤hotmail¤iben_sch
Ida Kjems Vester  com¤hotmail¤idakvester
Jens Frederik Guldager  com¤gmail¤guldagerjens
Katrine Hørlyck Thomsen   com¤gmail¤katrinehthomsen 
Kirstine Porsgaard   com¤hotmail¤porsgaard1
Lea Backes  com¤gmail¤backes.lea
Line Vendelbo Kudsk  dk¤vendelbokudsk¤line
Louise Fynbo Jensen  com¤hotmail¤louisefynbo
Malene Bruun Kristensen  dk¤dugo¤malene
Malthe Gaarden  com¤gmail¤malthegaarden
Marcus Christian Emanuel Prener  com¤gmail¤marcusprener
Mark Strands Sørensen  com¤hotmail¤strandsen87
Martin Riis Illum   com¤gmail¤grislum
Mikkel Wrang  org¤wrang¤m
Natasa Cuzulan  com¤hotmail¤natasacuzulan
Nicolaj Alexander Möller   com¤hotmail¤Nicolaiamoller
Philip Halberg Nielsen  com¤gmail¤philip.nielsen1994
Phillip Dimsits Lerer  dk¤dimsits¤p
Rasmus Christian Wolff Sander   com¤hotmail¤rasmus.wolff
Sonya Rasmussen  com¤gmail¤sonya.rasmussen
Tor Jensen   com¤gmail¤torzjensen

 

Djøfbladet

Djøferne sidder for meget ned

Djøfere er højt placeret på listen over, hvor meget folk sidder ned på jobbet, viser ny forskning. Men er det et problem? Vi har spurgt Mette Korshøj Larsen, som forsker i stillesiddende arbejde ved Det Nationale Forskningscenter for Arbejdsmiljø.

Illustration: Lasse Skovgaard Christensen
Djøf blog

Skal man have et andet job, før man siger op?

Måske har du brugt din sommerferie på at overveje din jobsituation. Men du tør ikke sige dit job op, før end at du har et andet på hånden. Hvornår skal man sige et job op? Hvornår er det smart at blive?


Thomas Kantsø
Thomas Kantsø
Chefkonsulent