Arrangement
I de seneste år har der været stort fokus på iværksætteri, hvor personer som Martin Thorborg og Jesper Buch har ageret flagskibe i Danmark. Djøf Advokat giver nu muligheden for at få et spændende indblik i processen omkring et startup, herunder advokaters rolle deri.
Djøf Advokat byder på et fantastisk spændende arrangement, hvor co-founding partner, Rasmus Arendt Nielsen, fra Brandheroes kommer og giver deltagerne et unikt indblik i opstartsprocessen for virksomheden, herunder i hvilket omfang de havde behov for advokatrådgivning.
Derudover vil startup-eksperten Lasse Chor give et indblik i startup-scenen i Aarhus.
Yderligere vil advokat Anders Schulz komme og dele ud af sine erfaringer omkring advokatrådgivning i forbindelse med opstart af virksomheder, hvilket han dagligt beskæftiger sig med.
Med andre ord er der lagt op til et super spændende arrangement, hvor deltagerne vil få stor indsigt i markedet for advokatrådgivning i iværksætterbranchen.
Bemærk at der kun er et begrænset antal pladser. Tilmelding sker efter først-til-mølle-princippet. Vi glæder os til at se jer.
Arrangementet har ikke flere afholdelser på nuværende tidspunkt